Americké úrady na hraniciach s Mexikom zhabali 115 kilogramov opiátu fentanyl

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Los Angeles 1. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:Screenshot Youtube)

Americký Úrad colnej a pohraničnej ochrany (CBP) vo štvrtok oznámil, že jeho príslušníci zhabali v štáte Arizona na hraniciach s Mexikom 115 kilogramov silného opiátu fentanyl, informovala agentúra AFP. Podľa AFP ide o jeden z najväčších kontrabandov smrtiacej látky, ktorá každoročne zapríčiní desiatky tisíc prípadov úmrtí na predávkovanie

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Fentanyl spolu so 179 kilogramami metamfetamínu našli ešte v sobotu v prívese traktora na hraničnom priechode v meste Nogales v štáte Arizona na juhu USA, oznámil riaditeľ priechodu Michael Humphries. Vodiča traktora, 26-ročného Mexičana, úrady zatkli a obvinili z prechovávania drog za účelom distribúcie, uviedol webový portál stanice CNN.

Humphries AFP povedal, že tajné priehradky v prívese traktora sa podarilo objaviť pomocou röntgenovej technológie a psov colnej stráže. “Je to najväčší kontraband fentanylu v histórii CBP,” uviedol.

Fentanyl je syntetický opiát, ktorý je 80 až 100-krát silnejší ako morfín. Dopyt po tejto látke sa podľa AFP zvýšil, pretože drogovo závislí ľudia ho využívajú ako alternatívu k drahšiemu heroínu alebo opiátom vydaným na lekársky predpis.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj