Washington 4. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Charles Dharapak)

Americké ministerstvo obrany (Pentagón) v utorok oznámilo, že uvoľnilo 3,6 miliardy dolárov na výstavbu bariéry na hraniciach s Mexikom, ktorú presadzuje prezident Donald Trump. Informovala o tom v noci na stredu agentúra AFP

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Pridelenie finančných prostriedkov z rozpočtu ministerstva obrany podpísal šéf príslušného rezortu Mike Esper, uviedol hovorca Pentagónu Jonathan Hoffmann s tým, že tieto peniaze boli pôvodne vyčlenené na 127 armádnych stavebných projektov na území USA i v zahraničí. O aké konkrétne projekty ide, však nespresnil.

Ako pripomenula agentúra Reuters, Pentagón už v marci poskytol Kongresu bez uvedenia podrobností rozsiahly zoznam projektov, ktoré toto rozhodnutie finančne zasiahne.

V júli najvyšší súd USA uvoľnil cestu administratíve prezidenta Trumpa na využitie prostriedkov Pentagónu na vybudovanie častí hraničného plota s Mexikom. Zrušil verdikt súdu nižšej inštancie o zmrazení týchto peňazí.

Súd prvej inštancie zmrazil finančné prostriedky z Pentagónu v máji a odvolací súd tento verdikt potvrdil začiatkom júla. Toto rozhodnutie bránilo vláde čerpať z peňazí ministerstva obrany, ktoré chce použiť na nahradenie existujúcich častí plota v Arizone, Kalifornii a Novom Mexiku robustnejším oplotením.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj