Washington/Belehrad 9. novembra 2019 (HSP/RusVesna/Foto:Screenshot:YouTube)

Američanom sa nepáči vývoj situácie v Srbsku a sú nútení čoraz častejšie aktivizovať proamerické elity na politickej scéne Srbska s cieľom zabrániť zbližovaniu Srbska s Ruskom. To svedčí o skutočnosti, že skryté metódy riadenia štátu už Američanom nefungujú ako by mali, časť elít sa zbavuje amerického vplyvu a Američania sa musia utiekať k viditeľným a otvoreným krokom s cieľom udržať si svoj vplyv v jednotlivých oblastiach

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Protesty proti srbskému prezidentovi Aleksandarovi Vučičovi

Momentálne Američanov výrazne dráždi politika srbského lídra Alexandra Vučiča. Američania boli nútení voči Vučičovi odtrúbiť masívnu provokačnú akciu, ktorú podľa portálu RusVesna („США отдали приказ атаковать президента Сербии“) riadil v Srbsku americký diplomat Matthew Palmer. Američania už zabránili Srbom kúpiť S-400, budú sa snažiť i naďalej na Srbsko tlačiť aj cez kosovských teroristov, ktorých priamo podporujú.

Podľa portálu RusVesna Palmer aktivizoval proamerického opozičného politika Boška Obradoviča a ďalších srbských politikov na americkej výplatnej listine, aby začali s nátlakovými akciami voči Alexandrovi Vučičovi. (Obradoviča odfotili ako odchádzal z americkej ambasády aj s pokynmi). Proamerickí manipulátori zorganizovali na sociálnych sieťach akciu, na základe, ktorej prišlo pred budovu srbskej televízie, kde mal Vučič vystupovať množstvo proamerických demonštrantov. Srbská tajná služba a Vučičova ochranka sa obávali dokonca možného útoku na srbského prezidenta a posilnila jeho ochranu.

Američania po rozpade ZSSR presadili rozpad Juhoslávie, dnes podporujú a riadia Kosovo, kde sa nachádza mohutná americká vojenská základňa. Američania sa obávajú, že po neúspechu na Blízkom východe by sa mohli ich pozície zhoršiť aj na Balkáne, kde miestni obyvatelia majú tradične k Rusku pozitívne vzťahy (najmä Srbsko, Bulharsko. Moldavsko). V geopolitickom zápase proti Rusku sa Američania opierajú o miestne proamerické politické elity, ktoré sú ochotné za americké USD zrádzať záujmy vlastných obyvateľov.

Video

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!


Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.


Podporte naše úsilie.

Zdroj