Bratislava 16. februára 2020 (HSP/Foto:TASR/AP-Ahn Young-joon)

Američania sa čoraz častejšie stávajú v Iraku terčami ozbrojených útokov. Portál Tass prináša informáciu o ostreľovaní americkej základne v medzinárodnej zóne Bagdadu. K útoku došlo 16.2.2020 o 3:24 miestneho času, podľa amerických informácii nik z amerických vojakov neutrpel zranenia. Americká PVO nereagovala. Informácie na Twitteri potvrdil americký plukovník Miles Keggins

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke americkí vojaci

Podľa Agence France-Presse niekoľko primitívnych rakiet padlo aj v blízkosti amerického veľvyslanectva v Bagdade, túto informáciu potvrdila aj agentúra Reuters. Išlo o 5 rakiet, 3 dopadli na územie americkej ambasády. Arabský televízny kanál Alsumaria však uviedol, že sú traja ranení (štátna príslušnosť neznáma) a americké vrtuľníky evakuovali preventívne niekoľko osôb.

Z ostreľovania americkej základne v Bagdade sa stáva tradícia, od smrti iránskeho brigádneho generála al Suleimáního ide minimálne o tretí útok na americké ciele v Bagdade.

Portál newinform informácie dopĺňa, prišlo aj k útoku na americkú vojenskú základňu v provincii Kirkúk. Rakety opätovne zasahovali výlučne americké ciele, iracké ciele na ktorých sa nachádzajú irackí vojaci ostali bez poškodenia. Američania nepotvrdili žiadne zranenia a ani mŕtvych, nervozita v radoch amerických vojakov rastie. Dňa 27.12.2019 si totiž raketový útok na americkú základňu vyžiadal smrť jedného Američana, niekoľko ozbrojencov zo súkromných bezpečnostných služieb utrpelo zranenia.

Útok na americké základne al Asad a Kirkúk po smrti generála Suleimáního Američanov zaskočil. Spočiatku Američania tvrdili, že nemali žiadnych ranených a ani mŕtvych, neskôr však vyšlo najavo, že klamali a Američania následne priznali zranenie minimálne 80 vojakov. Dánski vojaci NATO, ktorí ostreľovanie iránskymi raketami, prežili a nehanbili sa priznať, že ich ostreľovanie frustrovalo a museli vyhľadať pomoc psychológov.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj