Moskva 9. februára 2019 (HSP/Politikus/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)

Doby, kedy stačilo Washingtonu len kývnuť prstom a európske elity plnili úslužne všetky svoje povinnosti sú už minulosťou. Dnes USA musia vynakladať čoraz viac diplomatických úsilí k tomu, aby prinútili európske krajiny k poslušnosti

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Portál politikus píše, že Američanov čoraz viac dráždi Nord Stream 2. V pomerne krátkej dobe začali už traja americkí veľvyslanci – Richard Grenell (Nemecko), Gordon Sondland (Európska Únia) a Carla Sands (Dánsko) hlasne a dôrazne požadovať, aby sa Európa dištancovala od Nord Stream 2.

Podľa amerických diplomatov hrozí, že kvôli Nord Stream 2 sa Európa dostane do závislosti od ruského zemného plynu, čo nie je pre USA žiaduce. Žiaduce je, aby Európa kupovala podstatne drahší americký zemný plyn. Predajom amerického plynu by sa prehĺbila ekonomická závislosť Európy od USA a Američania by mohli v Európe podstatne jednoduchšie presadzovať svoje politické a ekonomické predstavy.

Americké politické a ekonomické predstavy však škodia európskej ekonomike, najmä Nemcom a Francúzom. Čoraz viac európskych spoločností si kladie otázku, či je potrebné znášať finančné straty len preto, že to vyhovuje Američanom. Američania však majú stále na svojej výplatnej listine dostatok európskych elít, ochotných zrádzať záujmy vlastných krajín.

V máji 2019 sa však budú konať nové voľby do Európskeho parlamentu, Európska únia dnes prechádza obdobím turbulencií. Je možné, že sa v máji 2019 politická mapa Európy čiastočne zmení a americké pozície sa oslabia. Takisto sa uskutočnia v európskych štátoch voľby do jednotlivých parlamentov, čo takisto môže znamenať, že sa situácia zmení.

Američania však určite nenechajú nič na náhodu a už dnes minimálne monitorujú v európskych štátoch situáciu, aby sa “demokratický proces” nevyvinul pre USA neprijateľným smerom. Je potrebné, aby miestne politické elity na americkej výplatnej listine kupovali americké zbrane, podporovali americkú politiku a nestavali sa na zadné, ak budú chcieť Američania na území európskych štátov rozmiestniť svoje rakety proti Rusku, na čo Rusi budú pochopiteľne odpovedať namierením svojich rakiet na európske ciele.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj