Bratislava 21. augusta 2019 (HSP/Foto:Pixabay)

Američana menom Romulus McNeill uplynulý štvrtok v mestečku Horry County skoro zasiahol blesk. Školské kamery však zachytili moment, keď sa muž snažil rýchlo prejsť ulicou a blesk udrel tesne vedľa neho. Informuje portál ABC15

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Školské kamery zachytili vo štvrtok celú nepríjemnú situáciu. Poradca na tamojšej technickej univerzite Romulus McNeill sa rozhodol, že aj cez veľkú búrku dôjde s dáždnikom a telefónom v ruke k svojmu autu. Netušil však, čo ho na ceste stretne.

McNeill povedal, že veľmi pršalo a keď sa to aspoň trošku stíšilo, tak sa snažil dostať preč zo školy k autu, no vôbec to nešlo tak, ako si to predstavoval.

Nebolo to vôbec ľahké. Medzitým, ako sa vyhýbal kalužiam, McNeill ani neočakával, že sa bude musieť vyhýbať aj niečomu inému, konkrétne blesku. „Uvidel som svetlo, od ktorého som sa chcel dostať ihneď preč,“ vysvetlil McNeill. „Neprajem to zažiť nikomu inému. Bolo to šialené.“

McNeill priznáva, že nevie, kde blesk  nakoniec udrel. Na základe podrobne skúmanému záznamu z videokamery, ktorý poskytol ABC 15, sa dá povedať, že blesk nakoniec zasiahol trávu hneď vedľa chodníka, na ktorom stál.

McNeill tvrdí, že keď blesk udrel cítil niečo ako bzučanie a chvenie. „V každom prípade to mohlo byť smrteľné a má to šťastie, že je nažive,“ povedal meteorológ ABC 15 Ed Piotrowski. Ed hovorí, že nie je jasné, či blesk udrel hneď vedľa McNeilla, vzhľadom na skutočnosť, že kamera sa mohla blesk zobraziť skreslene.

Podotkol však, že McNeill urobil to, čo zvyčajne robí väčšina ľudí. „Pointa je, že blesky môžu zasiahnuť 10 až 15 míľ mimo búrky,“ povedal Piotrowski. “Takže, ak počujete hromy alebo vidíte blesky, nie ste v bezpečí.”

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj