Trnava 12. júla 2019 (HSP/Foto:SKPR STRATEGIES)

Iniciatívna zbierka spoločnosti Amazon v Seredi – Vešiak pomoci opäť spojila zamestnancov pre dobrú vec. Spoločnosť sa tentokrát rozhodla podporiť Azylový dom Tamara v Trnave, ktorý poskytuje sociálne služby a núdzové bývanie pre týrané ženy a matky s deťmi 

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Vešiak pomoci

Nápad s Vešiakom pomoci sa v logistickom centre už po tretí raz stretol s veľmi pozitívnou odozvou. V jedálni spoločnosti sa nachádzali tri vešiaky a odkladacie nádoby, kam všetci pracovníci mohli odovzdať detské oblečenie a veci, ktoré pomôžu matkám s deťmi v núdzi.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Zástupcovia Amazonu a Azylového domu Tamara

Za pár dní od vyhlásenia zbierky zamestnanci darovali viac než 500 kusov detského oblečenia a topánok.   „Vešiak pomoci je súčasťou nášho centra od jeho otvorenia v roku 2017. Toto je už tretia zbierka, počas ktorej zamestnanci venovali obrovské množstvo oblečenia, tentokrát detského pre azylový dom,“ povedal Radek Stegbauer, riaditeľ spoločnosti Amazon v Seredi. Spoločnosť okrem vyzbieraného oblečenia venovala pre útulok aj detskú postieľku, hygienické potreby a iné čistiace prostriedky. „Sme veľmi vďační zamestnancom aj samotnej firme Amazon za dar pre naše klientky, ktoré sa vo svojej ťažkej situácii tešia z každej pomoci a podpory,“ uviedla Andrea Tóthová, riaditeľka Azylového domu Tamara. Doposiaľ sa vďaka zamestnaneckej zbierke podarilo vyzbierať pól tony oblečenia pre ľudí v núdzi.

Amazon systematicky podporuje komunity, v ktorých pôsobí. Okrem Vešiaku pomoci sa Amazon angažuje v oblasti čítania a kníh v regióne vďaka čitateľskému kútiku Kindlotéka, ktorí využívajú žiaci a študenti  v desiatich školách v  regióne. Amazon tak dovedna daroval školám 3 400 e-kníh, 710 tradičných kníh a 68 e-čítačiek Kindle. Firma pokračuje s projektom aj tento rok, pričom do konca roka daruje čitateľský kútik až desiatim školám a iným inštitúciám. Vybrané školy nominovali zamestnanci Amazonu v Seredi.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj