Albánska vláda vyhostila dvoch iránskych diplomatov

Tirana 20. decembra 2018 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Ronald Zak)

Albánsko v stredu vyhostilo dvoch iránskych diplomatov, ktorí údajne prostredníctvom nelegálnych aktivít narušili bezpečnosť krajiny. Hovorca ministerstva zahraničných vecí potvrdil informáciu pre agentúru AP s tým, že pred týmto krokom sa o situácii zhovárali s inými krajinami, vrátane Izraela

Ilustračné foto

Bezpečnostný poradca amerického prezidenta John Bolton schválil rozhodnutie Albánska. “Iránski lídri dostali signál, že podporovanie terorizmu nebudeme tolerovať,” uviedol prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter. “Stojíme pri premiérovi Ramovi a občanoch Albánska, ktorí sa vzopreli bezohľadnému správaniu Iránu v Európe a po celom svete,” dodal politik.

Súkromná televízia Top Channel uviedla, že oboch diplomatov vyhostili v súvislosti s nelegálnymi aktivitami týkajúcimi sa kvalifikačného zápasu medzi Albánskom a Izraelom na Majstrovstvách sveta vo futbale spred dvoch rokov. V Albánsku a Kosove pritom po tomto zápase zatkli približne 20 osôb podozrivých z terorizmu. Albánsko však túto správu nepotvrdilo.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj