Bratislava 11. decembra 2019 (HSP/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)

Žiadneho súdneho človeka už ani trochu neprekvapujú spolitizované verdikty americko-kanadskej tzv. Svetovej anti-dopingovej agentúry WADA, ktorá vzorne a poslušne kopíruje politiku USA a NATO voči Rusku

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Podstatou tejto politiky je uvaľovanie jednostranných politických, ekonomických, vojenských, a nakoniec aj športových sankcií v iluzórnej nádeji, že sa týmto spôsobom podarí zasiať v povedomí ruskej verejnosti červíka nedôvery voči Kremľu s cieľom vyvolať v Moskve majdan podľa ukrajinského scenára.

Vrcholový šport a olympijské hnutie už dávno nie sú sviatkom čestného zápolenia v duchu fair-play, ale tvrdým biznisom, v ktorom muziku tvrdia globálni sponzori ako McDonalds, Coca-Cola a anglosaská farmakologická mafia, vďaka ktorej celá plejáda západných športovcov profituje z tzv. terapeutických výnimiek, čo je vlastne legitimizovaný doping. Západu pochopiteľne nevyhovuje, ak sú jeho masívne finančné investície devalvované tým, že na olympiádach a rôznych medzinárodných šampionátoch až príliš často znie ruská hymna a vlaje ruská trikolóra. Na vyhlásenie vojny ruským športovcom sú potrebné peniaze, peníze a peneži, pričom Západ a predovšetkým USA ich majú viac než dosť. V podmienkach kvantitatívneho uvoľňovania tlačenia dolárov nie je nič ľahšie, ako motivovať byrokratické štruktúry v anti-dopingovej agentúre WADA spôsobom, ktorý zaručuje rovnaký výsledok, ako sú rôzne protiruské rezolúcie a vydieračské sankcie z dielne NATO, EÚ, Rady Európy a pod.

WADA nie je v tomto smere žiadnou výnimkou. Stačí krátky pohľad na personálne zloženie jej výkonného výboru, ktorý rozhodol o vylúčení Ruska z Olympijských hier:

Sir Craig Reedie (Spojené kráľovstvo) – št. príslušník členského štátu NATO

Linda Cathrine Hofstad Helleland (Nórsko) – št. príslušníčka členského štátu NATO

Ingmar De Vos (Belgicko) – št. príslušník členského štátu NATO

Francesco Ricci Bitti (Taliansko) – št. príslušník členského štátu NATO

Uğur Erdener – št. príslušník členského štátu NATO

Witold Bańka – št. príslušník členského štátu NATO

Jiří Kejval (Česko) – št. príslušník členského štátu NATO

Danka Barteková (Slovensko) – št. príslušníčka členského štátu NATO

Kameoka Yoshitami (Japonsko) – št. príslušník štátu de facto okupovaného ozbrojenými silami USA

Richard Colbeck (Austrália) – št. príslušník štátu, ktorý je privilegovaným vojenským spojencom USA

Andrea Sotomayor (Ekvádor) – št. príslušník štátu, v ktorom je oficiálnou menou americký dolár (USD)

Amira El Fadil (Sudán) – zástupca Africkej únie

O vylúčení Ruska z olympijských hier teda nerozhodovali predstavitelia nezainteresovaných štátov, ale takmer výlučne zástupcovia členských štátov NATO a ich bezvýhradných spojencov. Možno sa teda čudovať spolitizovaným verdiktom WADA?

Gabriel Gačko

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj