AKTUÁLNE: Sri Lankou otriaslo počas Veľkonočnej nedele šesť explózií v troch kostoloch a troch hoteloch. Hlásia desiatky obetí

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Colombo 21. apríla 2019 (TASR/SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Eranga Jayawardena)

Najmenej 42 ľudí zahynulo a ďalších minimálne 280 osôb utrpelo v nedeľu zranenia pri výbuchoch, ktoré na Srí Lanke zasiahli tri kostoly a tri hotely. Informovala o tom agentúra AFP.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto – bombové útoky na Sri Lanke

Prvý výbuch zasiahol kostol sv. Antona v hlavnom meste Colombo. Druhú explóziu hlásili z kostola sv. Sebastiána v meste Negombo, ktoré leží severne od metropoly Colombo.

Ďalší výbuch nastal v kostole v meste Madakalapuwa. Výbuchy zároveň otriasli aj tromi hotelmi. Ku všetkým šiestim výbuchom došlo takmer súčasne.

Hovorca ústrednej nemocnice v meste Kolombo povedal médiám, že prijali takmer 300 zranených. Podľa jeho údajov pri výbuchoch zahynulo najmenej 30 ľudí a ďalších 283 utrpelo zranenia.

Správu aktualizujeme

Several expositions reported around the country including Kochchikade Katana and #Batticalo churches and five star hotels in #Colombo #lka pic.twitter.com/jvLUbtS1I2

— Makkalkural (@MakkalKural99) 21. apríla 2019


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj