Bratislava 3. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)

Finálnu verziu tretieho vydania Atlasu rómskych komunít predstaví Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity v priebehu septembra. Rómsky splnomocnenec Ábel Ravasz (Most-Híd) to oznámil na sociálnej sieti

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Ábel Ravasz

“Dokument, ktorý prinesie nové zistenie o kvalite života Rómov na Slovensku, vychádza z dát, ktoré zozbierali v 1100 obciach po celej SR,” informoval Ravasz. Zároveň sa obracia na zástupcov samospráv, aktivistov i výskumníkov, aby sa vyjadrili k zozbieraným dátam a v prípade potreby ich doplnili či opravili. Záujemcovia sa môžu obrátiť na splnomocnenca prostredníctvom jeho mailovej adresy do 31. augusta.

Zber dát pre Atlas rómskych komunít realizoval Inštitút pre výskum práce a rodiny (IVPR) pri Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR. Zistenia prieskumu slúžia ako pramenná databáza na analýzu situácie Rómov na Slovensku a podklad na prijímanie opatrení.

Prvý Atlas rómskych komunít zrealizovali v roku 2004, druhý priniesol dáta mapujúce situáciu z roku 2013. Dokument sa týkal nielen počtu Rómov podľa jednotlivých krajov, okresov a obcí, ale aj hodnotenia kvality životných podmienok v lokalitách, ktoré obývajú.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj