Bratislava 29. januára 2019 (HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová)

Šéfredaktor spravodajstva na serveri Aktuality.sk vo svojom najnovšom komentári vymenoval politikov, ktorí podľa neho pravidelne “prerážajú dno”. Asi nikoho neprekvapí, že “rebríček” Petra Bárdyho ovládli politici ako Andrej Danko, Ľuboš Blaha, Robert Fico, proti ktorým tento portál dlhodobo vedie vojnu… Podľa Bárdyho však medzi “prerážačov” patria aj “osobnosti” ako Matovič, Kollár, dokonca aj Sulík.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke šéfredaktor portálu Aktuality.sk Peter Bárdy (vpravo) počas pohrebu Jána Kuciaka

Ako prvého Bárdy spomína predsedu Národnej rady Andreja Danka (SNS), ktorý podľa neho dokáže preraziť dno viackrát za týždeň, ba dokonca niekoľkokrát v jednej politickej diskusnej relácii… Bárdy za tým dokonca vidí cielenú “strategickú” snahu Danka “osloviť extrémistov,” ale hlavnou príčinou je vraj “snaha pomstiť sa politickým konkurentom, médiám a neziskovkám.”

Pri Robertovi Ficovi (Smer-SD) bývalom premiérovi to vidí zástupca “slušnej” korporátnej novinárskej obce rovnako. Fico vraj tiež zámerne a premyslene útočí na novinárov a neziskovky ako aj na politických oponentov, pretože to vraj imponuje jeho voličom. Podľa Bárdyho si Fico navyše “vymýšľa” o Sorosovi rovnako ako si vraj vymýšľal, keď v poslednom prezidentskom súboji označil Andreja Kisku za úžerníka a scientológa…

Špeciálna kategória pre Aktuality.sk je Ľuboš Blaha (Smer-SD), ktorý mainstreamovým výplodom pravidelne vystavuje zrkadlo a patrí k najsledovanejším politikom na sociálnych sieťach. Podľa Bárdyho ho ale na Facebooku sledujú len “fašisti, neonacisti, extrémisti, smeráci, nevoliči, starší ľudia, frustrovaní a mladí.” Samozrejme. Ide o všetky kategórie, ktoré o sebe netvrdia, že sú slušnejší, lepší, demokratickejší ako tí druhí.

U opozície Bárdy krátko napísal o Borisovi Kollárovi (Sme rodina), ktorý je vraj “prerážačom” kvôli jeho jednému asi zle pochopenému výroku pre návštevníkov festivalu Pohoda. “Prajem im dážď a veternú smršť!“ Povedal Kollár niekoľko rokov po tragickom zrútení stanu. Kvôli tomuto sa dostal do rebríčka…

Richard Sulík z SaS prerazil dno podľa šéfredaktora známym výrokom o teplých rožkoch, avšak čo je podľa neho horšie, Sulík vraj “legitimizuje konšpiračné médiá.” Niekoho by mohlo napadnúť, či Bárdy nehovorí o jeho Aktuality.sk, avšak následne sa dopĺňa: “A áno, legitimizovanie médií, ktoré vznikli, aby destabilizovali politický systém v EÚ, je prerazenie dna.” Z toho by sa dalo spätne odvodiť, že média ako Aktuality.sk vznikli, aby stabilizovali systém EÚ.

Ako poslednému venuje pozornosť pravdepodobne najväčšiemu dnu slovenskej politiky. Igorovi Matovičovi z OĽaNO, ktorému vytýka nízku úroveň pre Aktuality.sk copyrightovej “slušnosti”.

Ako príklad Matovičovej neslušnosti je uvedený status po smrti Pavla Pašku: “Mafia dnes prišla o jednu hlavu… A tá sa postaví pred najspravodlivejší súd.“…


Zdroj