Bratislava 13. januára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot YouTube)

V decembri minulého roka sľúbil bývalý väzeň Jiří Kajínek tučnú odmenu tomu, kto mu poskytne dôveryhodný dôkaz, aby mohol byť jeho proces znovu obnovený a on si tak mohol očistiť svoje meno. O udalosti informoval portál blesk.cz

Na snímke Jiří Kajínek

Jiří Kajinek si cení svoju nevinu na milión korún. Práve takúto sumu totiž ponúkol za získanie informácií. Podľa portálu malo prísť Kajínkovi hneď niekoľko reakcií. Jeho ponuka totiž vyvolala poriadny ohlas.

“Dostal som možno k dvom stovkám mailov, a ešte ďalšie chodia. Tiež mi prišli nejaké listy do P.O. boxu. (…) Keď to poskladáme dohromady, možno to bude ešte zaujímavé,” cituje portál slová Kajínka.

Vysoká suma zaujala aj osoby, ktoré o prípade Kajínka nič nevedia a chceli upozorniť len na svoje problémy a starosti. Sám omilostený trestanec však dodáva, že niektoré z informácií boli podstatné a teoreticky by mohli viesť k obnoveniu procesu.

“Môžem povedať, že prišla aj zásadná informácia, ktorá keď sa dotiahne do konca, mohlo by sa to podariť. Ide o to, či tí ľudia prídu na súd, alebo či dokážu vypovedať pred políciou. Uvidíme,” prezradil Jiří Kajínek.

Bývalý väzeň uviedol, že mu niektoré správy prišli s tým, že dotyční odmietajú všetku finančnú odmenu za poskytnutú pomoc. Sám uviedol, že pre takých ľudí nie sú motiváciou peniaze, ale to, aby bola konečne nastolená spravodlivosť.

“Niekoľko informácií bolo tak zaujímavých, že som sa s tými ľuďmi stretol a ešte stretnem. Všetko sa musí vyhodnotiť. Uvidíme, čo z toho vznikne,” dodal Kajínek.

Všetky reakcie ľudí, veľa informácií a možné dôkazy rieši Jiří Kajínek so svojím elitným pražským právnikom Janom Černým.

Jiří Kajínek bol v roku 1998 odsúdený za dvojnásobnú vraždu a súd mu uložil doživotie. Vlani v máji sa však po 23 rokoch dostal na slobodu, a to vďaka prezidentskej milosti. Tvrdí, že je nevinný. K tomu, aby bol jeho proces znovu otvorený, je potrebné získať dôkaz, ktorý predtým nebol známy.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj