Ako môžu kamošky vašej ženy ovplyvniť vaše manželstvo? Vedci našli odpoveď a vy ju asi tušíte

Bratislava 15. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)

Vedci odhalili, že existuje tesná súvislosť medzi postojom mužov voči kamarátkam svojej ženy a rozvodmi. Píše o tom portál Journal of Social Relations and Personal Relationships

Ilustračné foto

Vedci 16 rokov pozorovali život 373 párov. Počas tejto doby sa takmer polovica z nich rozviedla. A vo väčšine prípadov mal manžel negatívny postoj ku kamarátkam svojej manželky.

Podľa autorov štúdie má taká zákonitosť niekoľko dôvodov. Po prvé s kamarátkami ženy najčastejšie zdieľajú svoje pocity a problémy, to vedie k zhoršeniu manželského vzťahu.

Po druhé majú kamarátky tendenciu kritizovať muža a to znovu presviedča ženu, že by mala urobiť škandál a radikálne riešiť svoju situáciu.

Určite viacerí poznáte z okolia tento scenár.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj