Nitra 15. júla 2019 (HSP/Foto: CVČ Domino)

V Synagóge vyhodnotili v poradí 28. ročník vedomostnej súťaže „Nitra, moje mesto“ a odovzdali ceny víťazom v kategórii základných a stredných škôl. Súťaž bola aj tento rok zameraná na bližšie spoznávanie mesta a jeho slávnej histórie. Vznikla z iniciatívy pracovníkov Centra voľného času Domino v Nitre. Pozostáva z troch častí – výtvarnej, literárnej a vedomostnej. V rámci vedomostnej súťaže musia súťažiaci absolvovať pomerne náročný kvíz a vypracovať projekt.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

„Súťaž sa počas celých dlhých rokov teší veľkej obľube, v rámci nej vzniklo mnoho hodnotných literárnych i výtvarných diel, mapujúcich pohľad školskej mládeže na to, ako sa im v Nitre žije,“ informovala Jana Valentová z Centra voľného času Domino v Nitre.

V rámci vedomostného kvízu pre základné, stredné školy a gymnáziá museli súťažiaci preukázať vedomosti z histórie, súčasnosti i prírody nášho mesta. V kategórii základných škôl si prvé miesto vybojovali žiaci Strednej športovej školy v Nitre, druhé miesto patrilo žiakom ZŠ na Hôrke v Nitre, z tretieho miesta sa tešili žiaci zo ZŠ na Benkovej ulici v Nitre. O štvrté miesto sa podelili žiaci zo ZŠ kráľa Svätopluka a 8-ročného gymnázia na Golianovej ulici.

V kategórii stredných škôl a gymnázií sa najlepšie darilo družstvu Gymnázia Golianova, ktoré sa postavilo na najvyšší stupienok, druhé miesto patrilo SPŠ strojníckej a elektrotechnickej a tretia priečka patrila Strednej odbornej škole gastronómie a cestovného ruchu. Štvrté miesto obsadilo družstvo Strednej zdravotníckej škole v Nitre. Víťazi si odniesli putovné poháre primátora mesta.

Ľudmila Synaková

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj