Aj keď pošlete na Ukrajinu všetky zbrane sveta, vojna nemá vojenské riešenie! Fico po samite V4

www.slovanskenoviny.sk/rss Keď, ani všetky zbrane sveta nepomôžu! Na mimoriadne dôležitom rokovaní predsedov vlády formátu Vyšehradskej štvorky... Príspevok Aj keď pošlete na Ukrajinu všetky zbrane sveta, vojna nemá vojenské riešenie! Fico po samite V4 je zobrazený ako prvý na .

Aj keď pošlete na Ukrajinu všetky zbrane sveta, vojna nemá vojenské riešenie! Fico po samite V4

www.slovanskenoviny.sk/rss

Keď, ani všetky zbrane sveta nepomôžu!

Na mimoriadne dôležitom rokovaní predsedov vlády formátu Vyšehradskej štvorky (V4) v Prahe, Robert Fico, Donald Tusk, Petr Fiala a Viktor Orbán preberali dôležité témy, ktoré aktuálne nielen ich krajiny, ale aj celú Európu.

Jednou z hlavných tém samitu V4 bola aj vojna na Ukrajine. Premiéri jednotlivých krajín majú na túto vojnu rozličné názory. Kým Poľsko s Českom sú za to, aby NATO a EÚ pokračovali a ešte aj navyšovali vojenskú podporu Kyjeva vo vojne s Ruskom, tak slovenský premiér Fico s maďarským premiérom Orbánom akékoľvek zbrojenie Ukrajiny odmietajú. Sú zástancami toho, že tento konflikt nemá vojenské riešenie.

Ani všetky zbrane sveta nepomôžu

Teraz asi poviem niečo, čo u Vás vyvolá veľké pohoršenie a pobúrenie, ale poviem to. Nebudú asi so mnou súhlasiť ani moji kolegovia. Môžete na poslať na Ukrajinu všetky zbrane sveta, môžte tam poslať veľa peňazí, môžete tam poslať veľa logistickej pomoci, tá vojna nemá vojenské riešenie! O dva roky budeme presne tam, kde sme teraz. Rusi budú na tej istej hranici, kde sú teraz, len budeme mať o desiatky tisíc mŕtvych ľudí viac,“ povedal premiér Fico. Ten stojí za svojim suverénnym postojom v otázke prípadného zbrojenia Ukrajiny.

Vojaci NATO na Ukrajinu

Predstavitelia krajín Vyšehradskej štvorky sa na tlačovej konferencii vyjadrili aj k téme včerajšieho stretnutia predstaviteľov NATO a Európskej únie v Paríži. Po tomto stretnutí sa francúzsky prezident Emmanuel Macron nechal počuť, že je možné, že budú vyslaný vojaci Severoatlantickej aliancie, alebo niektorých členov aliancie na Ukrajinu. Robert Fico tieto slová deklaroval už aj na raňajšej tlačovej konferencii po zasadnutí Bezpečnostnej rady Slovenskej republiky.

Fiala, Tusk, Orbán a Fico povedali, že neplánujú vyslať vojakov ich krajín na územie Ukrajiny.

ereport.sk

Príspevok Aj keď pošlete na Ukrajinu všetky zbrane sveta, vojna nemá vojenské riešenie! Fico po samite V4 je zobrazený ako prvý na .