AHL: Studenič prvou hviezdou zápasu, Marinčin s gólom a asistenciou

• Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Cleveland 11. februára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Vladimír Miček)

Slovenský hokejový útočník Marián Studenič sa stal prvou hviezdou nedeľňajšieho zápasu zámorskej AHL, v ktorej jeho Binghamton Devils triumfoval nad Clevelandom Monsters 4:3 po predĺžení

• Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Marián Studenič

Dvadsaťročný krídelník sa postaral o rozhodujúci presný zásah, keď v 64. minúte predviedol vydarenú individuálnu akciu zakončenú nechytateľnou strelou. Rodák z Holíča dosiahol dvanásty gól v aktuálnej sezóne, v doterajších 43 dueloch nazbieral 26 bodov (12+14) a je piatym najproduktívnejším hráčom “diablov”.

Vydarený večer zažil aj obranca Martin Marinčin v službách Toronta Marlies, ktorého vyhlásili za tretiu hviezdu zápasu. Košický odchovanec strelil premiérový gol v prebiehajúcej sezóne AHL a pridal k nemu aj jednu asistenciu, ale ani to nestačilo jeho tímu na víťazstvo. Marlies doma prehrali s Belleville Senators 3:4 po predĺžení. Zo Slovákov si vylepšil štatistiky ešte Marko Daňo, ktorý raz asistoval pri víťazstve Manitoby Moose nad Texasom Stars 2:0.