Praha 4. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:maxpixel)

Štátneho zástupcu (prokurátora) Libora Řeřichu v západočeskom meste Plzeň fyzicky napadol agresívny muž. Zraneného žalobcu previezla záchranná služba do nemocnice, agresora zadržala polícia a umiestnila ho do väzby. Informoval o tom v pondelok spravodajský server Novinky.cz

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Aký bol motív piatkového útoku, a či súvisí s Řeřichovou profesiou zatiaľ nie je jasné. Polícia k prípadu nijaké oficiálne informácie neuviedla. V pondelok dopoludnia súd rozhodne o umiestnení podozrivého do väzby. Incident pre denník Právo potvrdil sám Řeřicha (58).

“Je to pravda. Viac sa k tomu nebudem vyjadrovať. Ležím stále v nemocnici,” uviedol prokurátor. Komentovať nechcel ani rozsah svojho zranenia. Povedal len, že nebol v ohrození života.

Právo zistilo, že k útoku došlo v piatok okolo 21.00 h na rohu Klatovskej triedy a Tylovej ulice neďaleko centra mesta. Podľa svedkov Řeřichovi zastúpili cestu dvaja muži, z ktorých jeden ho následne napadol.

“Bil ho päsťou do tváre a kopal ho. On sa snažil utiecť, ale ten muž ho dobehol a zasa ho niekoľkokrát udrel. Crčala z neho krv, volali sme záchranku a políciu,” uviedol jeden zo svedkov. Podľa neho útočník musel vedieť, že išlo o štátneho zástupcu. “Padalo tam toto označenie,” dodal.

Řeřicha je jedným z najdlhšie slúžiacich žalobcov v Plzni. Posledné roky dozoruje vyšetrovanie hospodárskych trestných činov. Z minulosti má prezývku český Cattani podľa odvážneho komisára z talianskeho seriálu Chobotnica, ktorú si vyslúžil za nekompromisný postoj pri dlhoročnom vyšetrovaní kriminality policajtov, napísali Novinky.cz


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj