Agentúra SITA manipuluje prieskum! Strach z Harabina sa stupňuje.

Štefan Harabin. kandidát na prezidenta 2024

Agentúra SITA manipuluje prieskum! Strach z Harabina sa stupňuje.

Podľa SITA a prieskumnej agentúry Median v nadchádzajúcich prezidentských voľbách Harabin nekandiduje, no namiesto neho sa zaoberajú eventuálnymi výsledkami fiktívnych kandidátov ako Fico, Žilinka, Banáš, Uhrík a Boris Kollár. Táto skutočnosť vypovedá o absolútnej strate citu pre realitu, ktorý nahradila bezprízorná manipulácia.

Podľa agentúry SITA Prezidentské voľby by opäť vyhral Pellegrini, v prvej trojke je však aj Fico.

Agentúra ďalej uvádza:

Prezidentské voľby by vyhral predseda strany Hlas-SD a predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini. Vyplýva to z prezidentského volebného modelu (december 2023), ktorý realizovala agentúra MEDIAN SK bez zadávateľa. Zber dát realizovala od 13. novembra 2023 do 17. decembra 2023, na reprezentatívnej vzorke 1 086 respondentov, starších než 18 rokov. Dáta boli zbierané kombináciou online a osobného dopytovania. Pellegrini by podľa modelu získal 30,3 percenta voličských hlasov. 

Fico na treťom mieste

Na druhom mieste by skončil bývalý minister zahraničných vecí Ivan Korčok, ktorý na Pellegriniho stráca sedem percent, keďže by ho volilo 23,3 percenta voličov. Tretie miesto by podľa volebného modelu obsadil predseda strany Smer-SD a predseda vlády Robert Fico, ktorého by za prezidenta volilo 15,2 percenta respondentov. Nasledoval by Jozef Banáš, ktorého by volilo 5,5 percenta respondentov, bývalý premiér úradníckej vlády Ľudovít Ódor, ktorý by získal 4,9 percenta voličských hlasov a predseda hnutia Republika Milan Uhrík, ktorého by za prezidenta volilo 4,2 percenta voličstva. Model skúmal i prípadnú podporu pre predsedu hnutia Sme rodina Borisa Kollára. Toho by volilo 3,7 percenta respondentov.

Rozloženie podpory

Robertovi Mistríkovi by svoj hlas odovzdalo 3,2 percenta a europoslankyni z Kresťanskodemokratického hnutia Miriam Lexmann 2,5 percenta opýtaných (o kandidatúre Lexmann sa na sklonku roka 2023 diskutovalo, no KDH sa napokon rozhodlo nepostaviť vlastného prezidentského kandidáta – pozn. SITA). Generálny prokurátor Maroš Žilinka by získal 2,1 percenta voličských hlasov a 5,1 percenta respondentov by volilo niekoho iného.

Koniec správy agentúry SITA.

V čom spočíva manipulácia agentúry SITA?

Štefan Harabin, ktorý ohlásil kandidatúru už 16.5.2022, keď bol nezákonne obvinený z prečinu hanobenia národa, rasy a presvedčenia za uverejnenie príspevku na facebooku. Napriek tomu ho do prieskumu SITA nezaradila.

ZDROJ: Facebook