Bratislava 15. januára 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

V uplynulej sezóne hosťoval slovenský futbalový stredopoliar Martin Chrien na Azorských ostrovoch v portugalskom tíme CD Santa Clara. Tú aktuálnu trávi v materskom klube Benfica Lisabon, kde občasne nastupuje za B-mužstvo „orlov“ v portugalskej druhej najvyššej súťaži. Hráčsky agent Martin Petráš v týchto dňoch usilovne pracuje na tom, aby Chrien mohol hrávať pravidelnejšie

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Martin Chrien

„V Benfice má zmluvu ešte na tri roky. Má nejaké finančné podmienky a nie je ľahké nájsť klub a zabezpečiť, aby ich mal rovnaké aj tam, kde by potenciálne išiel hrať. Samozrejme, nie je to pre neho ideálna situácia, pretože potrebuje pravidelne hrávať,“ prezradil Petráš pre agentúru SITA.

Vzápätí bližšie popísal najväčší problém, ktorý musí vyriešiť v prípade 24-ročného hráča. „Benfica neparticipuje na prípadnom plate, takže tú mzdu by si niekto musel vziať na seba v plnej miere, čo nie je jednoduché. Nejaké možnosti boli aj v lete, ale niečo nevyhovovalo jemu, niečo nám a tak sa to nezrealizovalo. Situácia sa opakuje teraz v zime. Sú dve či tri možnosti, riešime klub v Portugalsku, máme nejaký variant v Poľsku a v Čechách,“ dodal.

Zápasová prax chýba aj ďalšiemu Petrášovmu klientovi – stopérovi Denisovi Vavrovi z Lazia Rím. Jeho situácia je odlišná ako u Chriena – vo „večnom meste“ je po letnom transfere z FC Kodaň iba prvý rok a prechádza postupným procesom adaptácie. „Boli aj nejaké žiadosti o hosťovanie, ale v klube o tom nechceli ani počuť. Momentálne sú tretí v Serie A v tesnom závese za Juventusom a Interom Miláno, takže sú stále aj v hre o titul. Denis je po zranení. Mesiac a pol laboroval s natiahnutým postranným väzom v kolene. Od pondelka však začal naplno trénovať s mužstvom a v utorok bol na lavičke v pohárovom zápase. Pomaličky sa opäť pripája k tímu,“ poznamenal niekdajší slovenský reprezentant a účastník MS 2010 v JAR.

Lazio má v tomto období výbornú fazónu. V domácej ligovej súťaži triumfovalo 10-krát po sebe. Na stopérskom poste pravidelne nastupuje trio Luiz Felipe, Francesco Acerbi a Stefan Radu – poslední dvaja vekom po tridsiatke. Petráš sa preto neobáva, že by si Vavro nevybojoval miesto v základnej jedenástke kouča Simoneho Inzaghiho.

„Denis je v špičkovom klube. Vedeli sme, že nejaké prvotné problémy môžu nastať, keďže prišiel do inej krajiny s inou mentalitou, jazykom či návykmi. Aj futbal je v Taliansku na inej úrovni ako bol v Dánsku. Liga má vyššiu kvalitu a ešte u Denisa prebieha adaptácia. Trošku ho pribrzdilo zranenie, už sa však zlepšil aj po jazykovej stránke. Verím, že si postupne vybojuje miesto v zostave. Má na to všetky predpoklady a vôbec sa toho nebojím. Lazio v prípade Denisa deklarovalo, že je to investícia do budúcnosti. Milanovi Škriniarovi tiež trvalo rok až rok a pol, kým sa prebojoval. Je to normálny proces,“ poznamenal 40-ročný rodák z Bojníc.

Medzi hráčov, ktorých zastupuje, patrí aj mládežnícky reprezentant SR Denis Baumgartner z fortunaligového FK Senica. „Viem, že v Senici majú nejaké finančné problémy, tak uvidíme, či sa tam bude niečo riešiť s Denisom Baumgartnerom alebo nie. Teraz podával dobré výkony, vrátil sa naspäť do ‘dvadsaťjednotky’, kde sa mu tiež darilo, strelil gól… Uvidíme, ako sa vyvinie situácia v Senici, či príde nový majiteľ, záleží ešte na mnohých faktoroch, takže budeme to riešiť podľa situácie,“ zakončil Martin Petráš s dôvetkom, že v prípade ďalších hráčov momentálne nerieši nič zásadné.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj