Praha 11. júla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Marcel Kusch/dpa via AP)

V nedeľu pri vzlete lietadla spoločnosti Eurowings v smere Düsseldorf – Praha sa na trupe stroja otvorilo veko, ktoré potom mechanici zalepili lepiacou páskou. Cestujúci a používatelia Facebooku boli šokovaní, ale nakoniec nechýbali ani vtipy

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Lietadlá nemeckej nízkonákladovej spoločnosti Eurowings

TV Nova zverejnila informáciu o neobvyklom incidente na letisku v Düsseldorfe, ktorý zažili aj Česi. Na redakciu sa obrátil cestujúci, ktorý uviedol, že hneď po štarte sa ich lietadlo vrátilo späť. Uvádza sa, že sa otvorilo veko na trupe stroja.

Po úspešnom pristáti cestujúci sledovali, ako mechanik jednoducho prelepil “dieru v lietadle” páskou.

V letadle do Prahy se udělala díra! Otvor zalepili páskou a letělo se!

🛫🤔 Cestující z Düsseldorfu do Prahy zažili v neděli šok. Hned po startu se totiž jejich letadlo společnosti Eurowings vrátilo zpátky na zem. Při vzletu se otevřelo víko na trupu stroje, které pak mechanici zalepili lepicí páskou. Lidé se báli o svůj život a nechtěli pokračovat dál v cestě. Podle aerolinek se jednalo o běžný postup a nikomu se nic nestalo.

Uverejnil používateľ TN.CZ Streda 10. júla 2019

Spoločnosť Eurowings však uviedla, že nešlo o núdzové pristátie, a rozhodne neboli cestujúci alebo posádka vystavení nijakému nebezpečenstvu. “V lietadle EW9772 z Düsseldorfu do Prahy ihneď po vzlete bolo zistené, že nebol úplne uzavretý jeden kryt,” vysvetlila portálu Jannah Baldusová z oddelenia komunikácie.

Kapitán sa preto rozhodol radšej vrátiť späť, aby kryt nechal upevniť. “Napravenie hliníkovou fóliou je bežný postup v letectve,” dodala Baldusová. Lietadlo potom vyrazilo na cestu s deväťdesiat minútovým oneskorením.

Napriek tomu, že odborníci hovoria o “bežnom prípade”, ľudia na takéto riešenie problému reagovali nejednoznačne.

“Čo nespraví trochu lepenky, spraví viac lepenky,” vtipkuje užívateľka Verunka pod príspevkom.

“Tak ešte, že sa im neodtrhlo krídlo! To by bola spotreba izolepu!” napísala Jana Nečasová.

K ďalšiemu incidentu došlo na letisku v Amsterdame. Lietadlo Airbus A320 spoločnosti EasyJet narazilo do zaparkovaného Boeingu 737 holandskej leteckej spoločnosti KLM.

Holandské lietadlo bolo pripravované na let do Madridu a cestujúci EasyJet mali odletieť do Londýna. EasyJet musel nájsť náhradné lietadlo. Let, ktorý mal odletieť o 7 hodine ráno, nakoniec z Amsterdamu odletel o 11:30.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj