Bratislava 12. júla 2019 (HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)

Veronika Remišová, ktorá nedávno prestúpila z hnutia OĽaNO do projektu Za ľudí na sociálnej sieti komentovala zásah polície počas bitky futbalových fanúšikov v bratislavskom Starom Meste, pričom kompetentným adresovala niekoľko výhrad a otáznikov.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Veronika Remišová

Po predstavení Remišovej na tlačovej konferencii Andreja Kisku a strany Za ľudí, šéf OľaNO Igor Matovič komentoval, že Remišová prezliekla kabát kvôli tomu, že jej v novej strane sľúbili funkciu budúcej ministerky vnútra, čo sama Remišová poprela.

Ambiciózna politička, ktorá sa označuje sa protikorupčnú bojovníčku, neskrýva, že o rezort vnútra sa intenzívne zaujíma a jeho aktivity často komentuje. Nebolo tomu inak ani po nedávnom incidente v Bratislave, kde sa pobili desiatky futbalových chuligánov údajne z Bulharska, Poľska a Holandska.

“Výtržnosti futbalových chuligánov v centre Bratislavy sú ďalším z množstva incidentov, ktorým bezpečnostné zložky dlhodobo nedokážu včas predchádzať. Pravidelné násilné incidenty na Obchodnej ulici už v minulosti výrazne znižovali dôveru občanov v to, že polícia dokáže ochrániť bežných ľudí pred agresívnymi násilníkmi,” myslí si poslankyňa NR SR Remišová.

Incident na Ventúrskej ulici podľa nej vzbudzuje oprávnené otázky na vedenie polície aj spravodajskej služby. “Je zaujímavé predovšetkým tvrdenie policajného prezidenta o “náhodnom strete” skupín nebezpečných futbalových chuligánov známych v celej Európe. Z výpovedí svedkov pritom existuje podozrenie, že išlo o vopred pripravenú a koordinovanú výtržnosť, na ktorú boli chuligáni pripravení a dokonca ju vopred plánovali na sociálnych sieťach.”

“Kompetentných sa preto treba dôrazne pýtať: Aké informácie mali naše operatívne a spravodajské zložky? Dostala naša polícia upozornenia od svojich zahraničných partnerov? Ako je možné, že neboli prijaté základné bezpečnostné opatrenia ako posilnenie hliadok v uliciach, operatívni pracovníci v blízkosti chuligánov, prípadne policajný doprovod a monitoring skupín od momentu, ako vstúpili na územie Slovenska?”

Remišová tiež pripomenula, že niektoré skupiny futbalových chuligánov sú v Európe štandardne monitorované a vyhodnocované na úrovni nebezpečných kriminálnych gangov a je vraj samozrejmé, že sa prijímajú aj adekvátne preventívne opatrenia.

“Je preto v záujme bezpečnosti všetkých občanov konfrontovať zodpovedných tak, aby hodnoverne preukázali, že polícia urobila všetky opatrenia na to, aby zabránila zničeniu majetku a ohrozeniu života a zdravia nevinných ľudí v centre hlavného mesta. Zároveň patrí uznanie a vďaka všetkým poctivým policajtom, ktorí pri následnom služobnom zákroku profesionálne a rýchlo spacifikovali útočníkov.”

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj